Pro které typy vlasů je vhodná balayage

Krátká a stručná odpověď zní: téměř pro všechny. Pokud se ale potřebujete ujistit, že jsou v této množině i vaše vlasy, přečtěte si podrobnosti. 

Francouzskou balayage v posledních letech proslavily hollywoodské celebrity s hustou dlouhou hřívou. Obvykle vypadají, že se právě vrátily z pláže. Přirozený vzhled je hlavním důvodem, proč ženy po celém světě balayage volí. Nemusíte však být zrovna hvězdou z chodníku slávy, abyste si mohla dopřát nadčasový look balayage.

Nechte balayage na expertovi 

Hodí se pro blondýnky i pro brunetky, pro jemné i pevné vlasy, dopřát si ji můžete na dlouhé i kratší vlasy. Balayage dobře vypadá na rovných, vlnitých i úplně kudrnatých vlasech. Má to jediný háček – vyberte si kadeřníka, který má s balayage zkušenosti. Domácímu barvení se raději vyhněte úplně. Právě zkušený expert dokáže zhodnotit, jaký postup a prostředky zvolit, aby vám výsledek maximálně lichotil.

Existují vlasy či účesy, pro které se balayage vyložené nehodí? Velmi krátké vlasy, které jde obtížně probarvovat, raději nechte dorůst. A poraďte se také o svých šedinách. Kadeřník je může buď úplně zakrýt a poté aplikovat balayage. Nebo jejich přirozenou krásu francouzskou balayage podtrhne. Jde jen o to vybrat si cestu, která je vám bližší.