Balayage: Z Paříže do celého světa

Balayage v posledních letech přivedly zpátky do módy známé hvězdy. Jennifer Lopez, Sarah Jessica Parker, Jennifer Aniston či Chrissy Teigen a další celebrity propadly nadčasové technice barvení. Její francouzský rodokmen sahá až do začátku 70. let 20. století.

50 let dlouhý příběh balayage se zrodil v Paříži. Nenucený přirozený vzhled vzniknul ve vyhlášeném saloně Carita. Byly to právě sestry Caritovy, které se do první balayage pustily. Francie dala balayage také jméno, které v překladu znamená zametat.  

Od vatové balayage až po francouzskou balayage 

První zákaznice ale vypadaly trochu jinak než ty dnešní. Na vatovou balayage - balayage à coton - padly i stovky metrů vaty, kterou kadeřníci podkládali pramínky vlasů. Dámy vypadaly uprostřed procesu jako navlečené do obrovské bílé čepice. Vata se při balayage stále používá, avšak trochu jiným způsobem. 

Od prvních zesvětlených pramenů uplynula už řada let a techniky se proměnily a vylepšily. Na balayage se zejména v průběhu 80. a 90. let tak trochu pozapomnělo. Dnes se však vrátila do kadeřnických salonů a sklízí zasloužené ovace. Dalším přelomovým milníkem se stal rok 2018, od něhož L'Oréal Professionnel nabízí francouzskou balayage – dvoufázovou službu, díky níž se barva s vlasy dokonale prolne a vlasy získají neutralizovaný vysoký lesk. Dopřejte si i vy trochu přirozeného francouzského šarmu!