French Balayage: žhavý vlasový trend

French Balayage je fenomén, který hýbe nejen kadeřnickým světem už poměrně dlouho. A jeho sláva rozhodně není na ústupu. Poznávacím znamením tohoto způsob zesvětlení vlasů je přirozenost, neutralizace a vysoký lesk. Právě díky tomu dosáhl obrovské popularity a milují ho kadeřníci i ženy na celém světě. Patříte mezi ně i vy?

French Balayage je dvoufázová profesionální technika balayage od L’Oréal Professionnel na míru všem ženám od blondýnek po brunetky. Kombinuje dokonale prolnuté zesvětlení s vyživující barvou, jenž neutralizuje teplé tóny a dodává vlasům lesk. Služba je dostupná pouze v salonu, v domácím prostředí je neproveditelná. 

 

A jaká může French Balayage být? Od jemné a projasněné balayage až po elegantní a sofistikovaný sexy look, bez pruhů. Nebo extrémní a výrazné zesvětlení bez teplých tónů. Jedno má ale vždy společné – za všech okolností je French Balayage přirozená a s krásným leskem. 

 

Pokud uvažujete nad změnou barvy vlasů, ale zároveň toužíte po přirozeném výsledku, je French Balayage ideální volbou, ať už jste blondýnka, nebo brunetka. Službu poskytují výhradně kadeřníci v salonech L’Oréal Professionnel. Najděte si ten svůj na Salon lokátoru a buďte trendy.  

 

#LOREALPRO

Balayage: Z Paříže do celého světa

Balayage v posledních letech přivedly zpátky do módy známé hvězdy. Jennifer Lopez, Sarah Jessica Parker, Jennifer Aniston či Chrissy Teigen a další celebrity propadly nadčasové technice barvení. Její francouzský rodokmen sahá až do začátku 70. let 20. století.

50 let dlouhý příběh balayage se zrodil v Paříži. Nenucený přirozený vzhled vzniknul ve vyhlášeném saloně Carita. Byly to právě sestry Caritovy, které se do první balayage pustily. Francie dala balayage také jméno, které v překladu znamená zametat.  

Od vatové balayage až po francouzskou balayage 

První zákaznice ale vypadaly trochu jinak než ty dnešní. Na vatovou balayage - balayage à coton - padly i stovky metrů vaty, kterou kadeřníci podkládali pramínky vlasů. Dámy vypadaly uprostřed procesu jako navlečené do obrovské bílé čepice. Vata se při balayage stále používá, avšak trochu jiným způsobem. 

 

Od prvních zesvětlených pramenů uplynula už řada let a techniky se proměnily a vylepšily. Na balayage se zejména v průběhu 80. a 90. let tak trochu pozapomnělo. Dnes se však vrátila do kadeřnických salonů a sklízí zasloužené ovace. Dalším přelomovým milníkem se stal rok 2018, od něhož L'Oréal Professionnel nabízí francouzskou balayage – dvoufázovou službu, díky níž se barva s vlasy dokonale prolne a vlasy získají neutralizovaný vysoký lesk. Dopřejte si i vy trochu přirozeného francouzského šarmu! 

Pro které typy vlasů je vhodná balayage

Krátká a stručná odpověď zní: téměř pro všechny. Pokud se ale potřebujete ujistit, že jsou v této množině i vaše vlasy, přečtěte si podrobnosti. 

 

Francouzskou balayage v posledních letech proslavily hollywoodské celebrity s hustou dlouhou hřívou. Obvykle vypadají, že se právě vrátily z pláže. Přirozený vzhled je hlavním důvodem, proč ženy po celém světě balayage volí. Nemusíte však být zrovna hvězdou z chodníku slávy, abyste si mohla dopřát nadčasový look balayage.

 

Nechte balayage na expertovi 

Hodí se pro blondýnky i pro brunetky, pro jemné i pevné vlasy, dopřát si ji můžete na dlouhé i kratší vlasy. Balayage dobře vypadá na rovných, vlnitých i úplně kudrnatých vlasech. Má to jediný háček – vyberte si kadeřníka, který má s balayage zkušenosti. Domácímu barvení se raději vyhněte úplně. Právě zkušený expert dokáže zhodnotit, jaký postup a prostředky zvolit, aby vám výsledek maximálně lichotil.

 

Existují vlasy či účesy, pro které se balayage vyložené nehodí? Velmi krátké vlasy, které jde obtížně probarvovat, raději nechte dorůst. A poraďte se také o svých šedinách. Kadeřník je může buď úplně zakrýt a poté aplikovat balayage. Nebo jejich přirozenou krásu francouzskou balayage podtrhne. Jde jen o to vybrat si cestu, která je vám bližší.  

Klíčové slovo pro balayage je přirozenost. Právě proto se těší takové oblibě. Balayage vypadá působivě a s péčí šikovného a zkušeného kadeřníka sluší ženám se všemi typy vlasů i pleti. Profesionál během návštěvy salónu vystínuje pomoci personalizované techniky prameny tak, že vypadají jako zesvětlené sluncem.  

 

Přirozený efekt ve dvou krocích 

Jak se při balayage postupuje? Nejdříve přichází ke slovu vlasová diagnostika, na základě které vám kadeřník zhodnotí stav vlasů a navrhne správný postup zesvětlování. Toužíte po překrásné balayage bez rizika lámání vlasů? Nezapomeňte v salónu požádat o ošetření Metal Detox, které před službou barvení, neutralizuje kovy přirozeně se nacházející ve vlasovém vláknu. Protokol Metal Detox tak dokáže snížit riziko lámání vlasů až o 87 %* a navíc vám barevný výsledek déle vydrží.  

*Instrumentální test: přípravná péče Metal Detox + technická služba + šampon + maska.

 

Dále aplikuje zesvětlující produkt z řady Blond Studio dle typu vlasu a požadovaného efektu, a to za pomoci štětce nebo  rukou. Následně se aplikuje neutralizující a vyživující Dia light pro co nejpřirozenější výsledek. Balayage má různé techniky, které kadeřník volí podle požadovaného efektu, typu a délky vlasů a dalších kritérií. Neaplikuje se až přímo ke kořínkům, díky čemuž vzniká déle trvající a přirozenější efekt. Na rozdíl od melírů se aplikovaný produkt lépe prolne a vytváří tak dokonalé propojení. Oproti ombré zvýrazňuje vlasy v různé délce a častokrát lemuje obličej. 

Dosáhnout přirozeného výsledku ale není jednoduché. Zručný kadeřník dokáže zhodnotit celou řadu kritérií a pak kreslí na prameny. Vytváří balayage přesně na míru každé zákaznici. O vlasy pečuje tak, že z kadeřnického salonu odcházíte s lichotivým účesem a zdravou kšticí. 

 

L'Oréal Professionnel povznesl balayage na maximální profesionální úroveň. Díky laboratorním výzkumům a bohaté praxi zkušených profesionálů vznikly produkty pro dokonalou francouzskou balayage. Vaše vlasy si totiž zaslouží jen to nejkvalitnější. 

V případě balayage se ale raději vždy svěřte do rukou svého oblíbeného experta v profesionálním kadeřnickém salonu. Jsou k tomu hned tři dobré důvody.  

1. Opravdu přirozený vzhled

Balayage vypadá přirozeně a co je přirozené, máme tendenci považovat za jednoduché. Jenomže vytvořit nerušený přirozený dojem dokáží teprve zkušení mistři. Za výsledkem, který prozáří obličej, prosvětlí vlasy a dodá energii, stojí hodiny a hodiny praxe. 

 

2. Kadeřník ví přesně, co vaše vlasy potřebují 

Kadeřník totiž nejprve zjistí, co přesně potřebujete, co se hodí pro váš typ vlasů a pleti. Poté podle své analýzy vybere správné produkty. S největší pravděpodobností vám navrhne použít ošetření řadou Metal Detox, který snižuje lámavost vlasů až o 87 %* při každé službě barvení a zesvětlování.  

*Instrumentální test: přípravná péče Metal Detox + technická služba + šampon + maska.

 

3. Nechte promluvit zkušenosti a kadeřnické umění 

Teprve po diagnostice začne kadeřník pracovat přímo na vašich vlasech. Postupuje podle různých technik, které vybírá tak, aby vám co nejvíce lichotily. Do své práce propisuje sebe a své umění. O vaše vlasy navíc pečuje, aby nebyly po zesvětlování a barvení rozlámané a suché. Kadeřnické salony značky L'Oréal Professionnel navíc nabízejí unikátní francouzskou balayage. Ať už zvolíte jemnou a rozjasňující balayage, nebo sexy a bez pruhů, či extrémní bez teplých odlesků, vždy si můžete být jistá, že bude dokonale přirozená. 

Teprve po diagnostice začne kadeřník pracovat přímo na vašich vlasech. Postupuje podle různých technik, které vybírá tak, aby vám co nejvíce lichotily. Do své práce propisuje sebe a své umění. O vaše vlasy navíc pečuje, aby nebyly po zesvětlování a barvení rozlámané a suché. Kadeřnické salony značky L'Oréal Professionnel navíc nabízejí unikátní francouzskou balayage. Ať už zvolíte jemnou a rozjasňující balayage, nebo sexy a bez pruhů, či extrémní bez teplých odlesků, vždy si můžete být jistá, že bude dokonale přirozená.